Wiosna

Ogrody Wodne to gospodarstwo ogrodnicze wyspecjalizowane w produkcji roślin wodnych, zlokalizowane w malowniczej okolicy nad jeziorem w Gorzycku Starym. Twórcy firmy – Julita i Krzysztof Grzegorczyk są biologami, z zamiłowania przyrodnikami i ogrodnikami. Oryginalna nazwa naszej firmy „ogrody wodne” stała się przez lata synonimem przydomowej sadzawki czy ogrodowego stawu. Dostarczamy rośliny od kultur tkankowych, poprzez sadzonki w multiplatach, po gotowy materiał w doniczkach. Eksportujemy do wielu krajów Europy. Działamy na rynku już przeszło 20 lat.

.
Choć naszą specjalnością są rośliny wodne, w tym rośliny akwariowe i oczywiście lilie wodne, to nie mniej ważne są dla nas inne rośliny ogrodowe, którymi od lat się interesujemy – hosty, paprocie, trawy, liliowce, epimedia czy byliny stanowisk leśnych. Stale uzupełniamy własną kolekcję i co roku proponujemy naszym klientom nowe gatunki i odmiany. Spośród olbrzymiej liczby odmian dostępnych na świecie wybieramy te najciekawsze i właściwe dla naszego klimatu. Indeks roślin sportretowanych na tych stronach to przekrój naszej szerokiej oferty.

Na przestrzeni wielu lat naszej działalności wielokrotnie doradzaliśmy w sprawach rekultywacji zagrożonych i zdegradowanych obszarów wodnych, zaopatrywaliśmy w nasze rośliny jednostki badawcze. Współpracujemy z ośrodkami akademickimi dostarczając zagrożone gatunki do ich reintrodukcji w środowisku naturalnym – m. in. Aldrovanda vesiculosa (aldrowanda pęcherzykowata), Eryngium maritimum (mikołajek nadmorski), Drosera (rosiczka), Gladiolus palustris (mieczyk błotny), Marsilea quadrifolia (marsylia czterolistna), Scirpus mucronatus (sit sztyletowaty). Produkujemy i dostarczamy rośliny architektom krajobrazu, centrom i sklepom ogrodniczym oraz młody materiał ogrodnikom. Dostarczamy rośliny do nasadzeń ekologicznych i rekultywacji zbiorników wodnych, terenów podmokłych oraz do biologicznych oczyszczalni ścieków (trzciny, pałki wodne, tojeści, wiązówka i wiele innych).

Zapraszamy do współpracy i częstych odwiedzin na ogrodywodne.pl.
Klientów detalicznych zapraszamy do naszego sklepu internetowego Sadzawka.pl

.

Jesień
Zima