Storczyki rosnące w gruncie – w przeciwieństwie do gatunków epifitycznych rosnących na skałach i drzewach. Część z nich to gatunki rodzime, wiele z nich można uprawiać z powodzeniem w naszym klimacie.

Cypripedium reginae

Obuwik królewski

Północnoamerykański gatunek storczyka spotykanego w naturze na podmokłych łąkach, torfowiskach, obrzeżach lasów, brzegach strumieni. Służy mu połączenie słonecznego lub lekko ocienionego stanowiska.

Epipactis palustris

Kruszczyk błotny

Kruszczyk błotny to jeden z piękniejszych rodzimych storczyków. Spotkać go można na mokrych łąkach, torfowiskach, łęgach i innych otwartych obszarach przynajmniej okresowo podmokłych.

Obuwiki – storczyki ogrodowe

Storczyki ogrodowe

Obuwiki kwitnące w naszym ogrodzie zawsze przyciągają uwagę odwiedzających: wciąż są roślinami uważanymi za egzotyczne, prestiżowe i trudne. Ważne, by sadzić je we właściwym czasie: gdy kłącza są uśpione – od jesieni do wczesnej wiosny (w tym czasie oferujemy je w naszym sklepie wysyłkowym www.sadzawka.pl). Powinny rosnąć w miejscu ocienionym i dobrze zdrenowanym. Uprawa Uprawa […]

Pleione limprichtii

Pleione

Pleione limprichtii to nieduży storczyk gruntowy wymagający żyznego, przepuszczalnego podłoża. Zakwita przeważnie w kwietniu zanim pojawią się liście; kwiaty są duże w stosunku do całej rośliny.