Storczyki rosnące w gruncie – w przeciwieństwie do gatunków epifitycznych rosnących na skałach i drzewach. Część z nich to gatunki rodzime, wiele z nich można uprawiać z powodzeniem w naszym klimacie.

Bletilla striata

Bletilla striata

Bletilla pasiasta, storczyk japoński

Bletilla jest storczykiem pochodzącym z terenów Chin i Japonii. Jest jedną z niewielu odmian storczyków, które mogą być wysadzone w ogrodach naszej strefy klimatycznej – musi być jednak okryta na zimę.

Cypripedium calceolus

Cypripedium calceolus

Obuwik pospolity

Obuwik pospolity osiąga maksymalną wysokość do około 60cm. Jego okazałe kwiaty są brązowe lub brunatnoczerwone z żółtą warżką.

Cypripedium reginae

Cypripedium reginae

Obuwik królewski

Północnoamerykański gatunek storczyka spotykanego w naturze na podmokłych łąkach, torfowiskach, obrzeżach lasów, brzegach strumieni. Służy mu połączenie słonecznego lub lekko ocienionego stanowiska.

Dactylorhiza majalis

Dactylorhiza majalis

Kukułka szerokolistna

Kukułka szerokolistna to rodzimy storczyk o prostej, grubej łodydze, na której szczycie w maju pojawiają się różowe kwiaty zebrane w zwarty kłosowaty kwiatostan.

Epipactis palustris

Epipactis palustris

Kruszczyk błotny

Kruszczyk błotny to jeden z piękniejszych rodzimych storczyków. Spotkać go można na mokrych łąkach, torfowiskach, łęgach i innych otwartych obszarach przynajmniej okresowo podmokłych.

Obuwiki – storczyki ogrodowe

Obuwiki – storczyki ogrodowe

Storczyki ogrodowe

Obuwiki kwitnące w naszym ogrodzie zawsze przyciągają uwagę odwiedzających: wciąż są roślinami uważanymi za egzotyczne, prestiżowe i trudne. Ważne, by sadzić je we właściwym czasie: gdy kłącza są uśpione – od jesieni do wczesnej wiosny (w tym czasie oferujemy je w naszym sklepie wysyłkowym www.sadzawka.pl). Powinny rosnąć w miejscu ocienionym i dobrze zdrenowanym. Uprawa Uprawa […]

Pleione limprichtii

Pleione limprichtii

Pleione

Pleione limprichtii to nieduży storczyk gruntowy wymagający żyznego, przepuszczalnego podłoża. Zakwita przeważnie w kwietniu zanim pojawią się liście; kwiaty są duże w stosunku do całej rośliny.