Oferujemy ponad 70 odmian lilii wodnych i lotosów! Dostarczamy dorosłe rośliny w doniczkach p11, a wiosną ogrodnicy mogą zaopatrzyć się także w nieukorzenione kłącza lilii. Nasze lilie posadzone od wiosny do połowy lata w żyznym podłożu i w nasłonecznionym miejscu zakwitną jeszcze w tym samym roku.

/ Więcej informacji o liliach wodnych i ich uprawie »

 

Nuphar lutea

Grążel żółty

Grążel żółty to potężna roślina o liściach pływających i kłączu zakorzenionym w dnie na głębokości nawet do kilku metrów. Wykształca dwa rodzaje liści. Kwiaty są stosunkowo małe, o dużym znamieniu i pięciu żółtych, łopatkowatych działkach kielicha.

Nymphaea „Aurora”

Lilia wodna, grzybień „Aurora”

Piękna, niewielka odmiana doskonale nadająca się nawet do niewielkiego oczka. Należy do grupy lilii o zmiennej barwie kwiatów: w ciągu kilku dni kwitnienia przechodzi od morelowego do czerwono zabarwionego oranżu i różu. Liście „Aurory” są dekoracyjnie nakrapiane brązem.

Nymphaea „Gold Medal”

Lilia wodna, grzybień „Gold Medal”

Siewka uzyskana z odmiany „Texas Dawn” – jest co prawda jaśniejsza, ale kwiaty są pełniejsze i pięknie pachną. Łatwo adaptuje się do zbiorników każdej wielkości – da radę w niewielkiej balii, będzie też dobrze widoczna w dużym stawie. Kwitnie obficie.

Nymphaea „Jakkaphong”

Lilia wodna, grzybień „Jakkaphong”

Kwiaty o średnicy ok. 10 cm, o płatkach dwukolorowych różowo-białych – niektóre łaciate, inne różowe z białokremowymi plamkami i naciekami. Podobnie jak u „Wanvisy”, która jest różowo-żółta, każdy kwiat może być inny. Odmiana nowa, pochodzi z Tajlandii, w Polsce całkowicie mrozoodporna. Może być uprawiana w mniejszych sadzawkach i pojemnikach – należy do odmian małych i średnich.

Nymphaea „Mayla”

Lilia wodna, grzybień „Mayla”

Odmian ta charakteryzuje się różowym kolorem płatków w głębokim odcieniu fuksji, na których tle odcina się jaskrawa żółć pręcików; kwiaty są duże i obfite, wyniesione ponad powierzchnię wody dzięki czemu wygląda na roślinę tropikalną.

Nymphaea „Miss Siam”

Lilia wodna, grzybień „Miss Siam”

Krzyżówka Nymphaea „Mayla” i „Perry’s Fire Opal” uzyskana w 2003r. w Tajlandii. Kolor kwiatów – bardzo intensywny, nasycony róż – przypomina N. „Mayla”. Kwiaty są duże, pachnące, leżące na wodzie. Roślina zdrowa i szybko rosnąca. W Polsce mrozoodporna.

Najlepsza mrozoodporna lilia wodna roku 2007 według IWGS (International Water Gaden Society).

Nymphaea „Paranee”

Lilia wodna, grzybień „Paranee”

Kwiaty żółte z różowoczerwonymi plamkami na płatkach. Płatki usiane są plamkami w różnym stopniu: mogą być bledsze, nie występować na części płatków lub nawet może nie być ich wcale na poszczególnych kwiatach – prawdopodobnie zależy to od kondycji rośliny, ilości światła, nawożenia. Zielone liście mocno poplamione brązem. Kwitnie bardzo obficie. Odmiana zdrowa, żywotna.

Drugie miejsce w konkursie na najlepszą odmianę zimotrwałą roku 2018 według amerykańskiego towarzystwa International Waterlily & Water Gardening Society.

Nymphaea „Pinwaree”

Lilia wodna, grzybień „Pinwaree”

Bardzo duże, gwiaździste, jasnożółte kwiaty wyniesione ponad wodę. Dolne płatki zabarwione na różowo (podobnie jak np. „Barbara Dobbins”) . Kwiaty bardzo liczne – odmiana porównywana z „Joey Tomocik”, wydaje się jednak jeszcze obficiej kwitnąca. Jedna z najnowszych odmian pochodzących od hodowców z Tajlandii; w Polsce całkowicie mrozoodporna.

Nymphaea „Sioux”

Lilia wodna, grzybień „Sioux”

Silna odmiana nadająca się raczej do większych sadzawek. Kwiaty zmienne: w ciągu kilku dni kwitnienia pierwotny jasno morelowy kolor pogłębia się aż do intensywnego oranżu. Pozostają otwarte do późnego popołudnia. Kwitnie bardzo obficie.