Dysosma pleiantha

Dysosma pleiantha

Dysosma

Duże, żywozielone, błyszczące liście mają od 5 do 9 klap. Kłącze silne, pełzające, z włóknistymi korzeniami. Kwiaty pod spodem liścia, jesienią czerwone lub czarne jagody.

Epimedium stellatum „Wudang Star”

Epimedium stellatum „Wudang Star”

Epimedium „Wudang Star”

Roślina okrywowa o dość drobnych liściach, tworząca gęste i zwarte kępy. W kwietniu i maju nad liśćmi pojawiają się masowo drobne, czysto białe kwiaty zawieszone na łodyżkach jak cieniutkie, czarne druciki.

Hemerocallis „Spacecoast Freaky Tiki”

Hemerocallis „Spacecoast Freaky Tiki”

Liliowiec „Spacecoast Freaky Tiki”

Świetny, mały liliowiec o cynamonowych kwiatach z wyraźnymi piegami. Kwiaty około 10 cm średnicy. Nieznaczna falbanka wokół płatków. Powtarza kwitnienie.

Hosta „Broadway”

Hosta „Broadway”

Funkia „Broadway”

Odmiana o zielonkawych liściach okolonych szerokim jasnym brzegiem. Zielony środek ma nieregularny kształt. Liście dość grube, z głęboko zatopionymi nerwami.

Hosta „Chain Lightning”

Hosta „Chain Lightning”

Funkia „Chain Lightning”

Hosta średniej wielkości o szerokich, mięsistych, wyraźnie unerwionych liściach. Szeroki brzeg liścia jest zielonkawo niebieski, środek początkowo pistacjowy, pod koniec lata bieleje.

Hosta „Firn Line”

Hosta „Firn Line”

Funkia „Firn Line”

Odmiana o grubych, niebieskich liściach z białymi (wiosną żółtymi) brzegami.

Hosta „Frisian Pride”

Hosta „Frisian Pride”

Funkia „Frisian Pride”

Żółte (początkowo zielone, później złote, cytrynowe), wydłużone, ostro zakończone liście o pofałdowanych brzegach. Ogonki liściowe czerwone.

Hosta „Lakeside Paisley Print”

Hosta „Lakeside Paisley Print”

Funkia „Lakeside Paisley Print”

Odmiana bardzo piękna, wyjątkowa, wyróżniająca się: kremowy środek liścia tworzy wyraźny, pierzasty wzór; zielony brzeg nachodzi ku środkowi liścia. Blaszka liściowa mocna, gruba, o ładnie pofałdowanym brzegu.

Hosta „Luna Moth”

Hosta „Luna Moth”

Funkia „Luna Moth”

Nieduża odmiana o niebieskawozielonych liściach z kremowymi brzegami. Tworzy ładne, foremne kępy. Rośnie szybko i bez problemów. Nazwa pochodzi od księżycówki – dużej amerykańskiej ćmy.

Hosta „Raspberry Sundae”

Hosta „Raspberry Sundae”

Funkia „Raspberry Sundae”

Odmiana średniej wielkości o białym liściu z zielonym brzegiem. Dodatkowa atrakcja to wiśniowe ogonki liściowe i łodygi kwiatowe. Kwiaty fioletowe, wysoko ponad liśćmi.

Hosta „Victory”

Hosta „Victory”

Funkia „Victory”

Duża odmiana o błyszczących, ciemnozielonych liściach z białymi brzegami. Największa chyba dostępna dwukolorowa hosta, sport H. „Elatior”. Kwiaty prawie białe.

Lythrum salicaria „Elfen Spiele”

Lythrum salicaria „Elfen Spiele”

Krwawnica pospolita "Elfen Spiele"

rodzina: Lythraceaepochodzenie: kultywar stanowisko: słoneczne, półcieniste; mokrewysokość: 60-150 cmkwitnienie: VII-IX Białokwiatowa odmiana popularnej krwawnicy o karminowych kwiatach – wyglądają wspaniale wysadzone obok siebie. Białokwiatowa odmiana wyselekcjonowana została w Niemczech, jej nazwa oznacza „zabawy elfów”. Podobnie jak gatunek, bardzo dobrze daje sobie radę na stanowisku mokrym, znosi też wahania wilgotności podłoża – jest trafnym wyborem do ogrodu deszczowego. Roślina […]

Miscanthus sinensis „Zwergelefant”

Miscanthus sinensis „Zwergelefant”

Miskant chiński „Zwergelefant”

Nieduży, przysadzisty miskant o szerokich, przewieszający się liściach. Tworzy szerokie kępy. Kwiaty wyrastają dość mocno powyżej liści.

Myriophyllum hippuroides

Myriophyllum hippuroides

Wywłócznik czerwony

rodzina: Haloragaceae – wodnikowate pochodzenie: Ameryka Północna strefa mrozoodporności: 4 do 9 stanowisko: słoneczne, półcieniste; wilgotne, mokre, woda do 150 cm (tylko wody stojące) wysokość: 20-150 cm Roślina pochodząca  Ameryki Północnej, rozprzestrzeniona głównie na jej zachodnich obszarach sięgając aż po Kanadę. W Europie uprawiana głównie w akwariach. Delikatne pierzaste liście zebrane są okółkowo wokół ciemnoczerwonych łodyg – […]

Nymphaea „Wanvisa”

Nymphaea „Wanvisa”

Lilia wodna, grzybień „Wanvisa”

Odmiana o niespotykanych dotąd kwiatach: płatki w kolorze od pomarańczowego do różowego (kolor jest zmienny) upstrzone są kremowymi piegami i plamami, zdarzają się nawet płatki lub całe kwiaty pół na pół różowo-kremowe.

Pinellia ternata

Pinellia ternata

Pinelia trójlistkowa

Bardzo dobrze czuje się w europejskich ogrodach – wymaga stanowiska ocienionego, żyznej i wilgotnej gleby. Rozmnaża się przez bulwy. Kwiaty dzbankowate, wysokie i smukłe, białe lub zielonkawe, także z bordowymi lub brązowymi przebarwieniami na brzegach spaty.

Pływające wyspy

Pływające wyspy

Pływające wyspy Prosty, ekologiczny sposób na pozbycie się nadmiaru biogenów w zbiorniku wodnym.

Pływająca wyspa to najprostszy sposób, by rekultywować przeżyźniony staw, ozdobić zbiornik wodny o trudnych do zagospodarowania brzegach (np. zbiorniki przeciwpożarowe, betonowe o stromych brzegach, wyrobiska, glinianki).

Polygonatum biflorum „Giganteum”

Polygonatum biflorum „Giganteum”

Kokoryczka olbrzymia

Bardzo wysoka kokoryczka, idealna do dużych parków i ogrodów. Wymaga umiarkowanego cienia, gleby próchniczej i wilgotnej, choć zadomowiona jest odporna na przejściowe okresy suche.

Polygonatum hirtum

Polygonatum hirtum

Kokoryczka szerokolistna

Liście duże, owalne i bardzo błyszczące. Kwiaty białe z zieloną końcówką, po 3-4 na szypułce wyrastającej z pachwiny liścia. Liście wygięte, układają się niemal horyzontalnie.

Typha angustifolia „Zebratails”

Typha angustifolia „Zebratails”

Pałka wąskolistna „Zebratails”

Nowa odmiana pałki wąskolistnej: liście mają poprzeczne kremowe paski. Młode liście najczęściej pojawiają się całkowicie zielone, przebarwienie przychodzi z czasem. Wymaga dużego pojemnika.